Dzielni pogromy płomieni – Nutki z wizytą u strażaków

Dzielni pogromy płomieni – Nutki z wizytą u strażaków

Pod koniec kwietnia, w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Strażaka, Nutki wybrały się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Była to okazja do poznania fachu strażaków od podszewki oraz do uczczenia Międzynarodowego Dnia Strażaka, który corocznie przypada 4 maja.

Strażacy poświęcają swoje życie zapewnieniu ochrony innych osób, a także mienia. Czasami to poświęcenie ma formę niezliczonych godzin wolontariatu, a w innych jest to wieloletnia i bezinteresowna pracy. We wszystkich przypadkach to poświęcenie jest zagrożone utratą życia strażaka.

Międzynarodowy Dzień Strażaka (IFFD) to czas, w którym społeczność z całego świata może docenić i uhonorować poświęcenie, jakie ponoszą strażacy, aby zapewnić, że ich społeczności i środowisko są tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. To także dzień, w którym można podziękować obecnym i byłym strażakom za ich poświęcenie.