„Moje miasto – moja historia”, czyli konkurs wiedzy na temat Lęborka

„Moje miasto – moja historia”, czyli konkurs wiedzy na temat Lęborka

Przedszkole nr 5 w Lęborku było organizatorem konkursu na temat wiedzy o naszym mieście pt. „Moje miasto – moja historia”. Konkurs był skierowany do dzieci w wieku 6 lat.

Jak mówi sama nazwa konkursu, był on poświęcony tematyce naszego miasta – jego symboli, zabytków i charakterystycznych miejsc. Wydarzenie podzielono na kilka części. Na początku Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę o Lęborku. Następnie nastąpiła prezentacja grup uczestniczących w konkursie. Głównym punktem były konkurencje poświęcone historii miasta, symboliki jego herbu, spacer po mieście (tor przeszkód). Punktem kulminacyjnym zmagań były pytania konkursowe dotyczące naszego miasta.