Bal warzywno-owocowy Słoneczek, Biedronek i Jeżyków

Bal warzywno-owocowy Słoneczek, Biedronek i Jeżyków

,,Jabłka, gruszki i pietruszka – tupie sobie każda nóżka.

Dynia, seler i śliweczki tańczą sobie truskaweczki.

Każdy owoc i warzywo podskakują bardzo żywo.

Bo na wiosnę tak to bywa, że szaleją owoce i warzywa.”

Dnia 27.04. w doskonałych nastrojach dzieci ze Słoneczek, Biedronek i Jeżyków wspólnie bawiły się na balu warzywno-owocowym. Rodzice stanęli na wysokości zadania, przygotowując wspaniałe stroje dla swoich pociech. W zabawie wzięły udział truskawki, banany, pomidory oraz wiele innych owoców i warzyw. Niczym na straganie zrobiło się głośno i kolorowo. Nie zabrakło piosenek owocowo-warzywnych, konkursów, zabaw oraz zdrowych przekąsek. Przedszkolaki miały też okazję wysłuchać rad pani Witaminki na temat zdrowego odżywiania. Bal uświadomił dzieciom, czym jest zdrowe odżywianie i dlaczego jest ono takie ważne.