Konkurs wiedzy o Lęborku „Moja mała ojczyzna – Lębork”

Konkurs wiedzy o Lęborku „Moja mała ojczyzna – Lębork”

11 kwietnia w Przedszkolu nr 5 odbył się konkurs wiedzy o Lęborku „Moja mała ojczyzna – Lębork”. Nasze przedszkole reprezentowała drużyna składająca się z 3 zawodników:

Michalina Szurek z grupy „Jeżyki”,

Milena Krawczyk z grupy „Słoneczka”,

Filip Oleszczuk z grupy „Kubusie”.

Celem konkursu było przede wszystkim poszerzanie wiedzy na temat miejscowości rodzinnej i wzbudzanie u dzieci uczuć patriotycznych i dumy narodowej. Zasada uczestnictwa w turnieju to między innymi przygotowanie pionka do gry planszowej, w formie zabytku lęborskiego – „Trasa Paula Nipkowa”. Udział w konkurencjach dotyczył: symboli miasta, jego zabytków, kodowania, układania puzzli i rozwiązywania zagadek. Dla wszystkich uczestników konkursu, była to niebywała okazja dostarczenia radosnych przeżyć i satysfakcji z pogłębiania swojej wiedzy. Starszaki nie od dziś wiedzą doskonale, jak ważna w takich turniejach jest zgodna rywalizacja i wdrażanie do współzawodnictwa.