Jeżyki z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

16 listopada Jeżyki wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Dla większości z nich było to pierwsze spotkanie z książką w takim miejscu. Przedszkolaki uczestniczyły w nietypowych zabawach z interaktywnymi, kolorowymi i pobudzającymi do działania książkami Hervego Tulleta. Przy okazji zwiedziły całą bibliotekę, a nawet odwiedziły Smoczą Jamę. W Dziale dla Dzieci i Młodzieży zatrzymały się na dłużej, gdzie namacalnie miały okazję dotknąć książek, francuskiego autora, przeznaczonych dla ich wieku. Jeżyki dowiedziały się, że istnieją książki przestrzenne, z ruchomymi elementami oraz takie, które rzucają cień, wydają dźwięk, a nawet pachną. Wszystkie te nowości dzieciom bardzo się podobały. Oprócz tego Jeżyki wiedzą już jak zostać prawdziwym czytelnikiem i obiecały, że w tym celu wrócą do biblioteki ze swoimi rodzicami. A przedszkolna wycieczka była to dla nich drogocenną lekcją bibliotekoznawstwa.