Dokąd tupta nocą jeż…, czyli Dzień Jeża w Jeżykach

Jeżyki doskonale znają odpowiedź na pytanie: dokąd tupta nocą jeż?, ponieważ już po raz trzeci obchodziły Dzień Jeża w swojej grupie, zgodnie z coroczną tradycją. Tego dnia przedszkolaki ubrane w jeżowo-brązowe barwy, świetnie bawiły się w towarzystwie jeżowego przyjaciela. Nie mogło więc zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż”, leśnych zagadek, ciekawostek z życia naturalnego środowiska jeży oraz tego jak możemy o nie zadbać w obliczu nadchodzącej zimy. Jeżyki miały okazję również wcielić się w postać jeża Jerzego i poznać ostrość jego kolców. Czas umilał dzieciom rytm jeżowych hitów. Na zakończenie tego wspaniałego dnia Jeżyki wykonały pracę plastyczną, którą możemy podziwiać na tablicy przedszkolnej szatni.