Tygryski-Dbamy o swoje zdrowie

Tygryski-Dbamy o swoje zdrowie

Od 6 marca w grupie Tygryski organizowany był tydzień zdrowia pod hasłem ” w zdrowym ciele – zdrowy duch”. Była to świetna okazja, by za pomocą zabawy zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki  i uświadomić im w atrakcyjny sposób, że zdrowe odżywianie, sport i dbałość o higienę są dla nich bardzo ważne 🧡🩵🐯. Tygryski  z myślą o zdrowym odżywianiu, przygotowały owsiane ciasteczka. Przed przystąpieniem do pracy przedszkolaki umyły rączki i ochoczo zabrały się do robienia ciasteczek za pomocą blendera. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania zdrowych słodyczy czyli owsianych ciasteczek, których głównym składnikiem były płatki owsiane, banany oraz gorzka czekolada. Na koniec wszystkich czekała degustacja. Okazało się, że dzieci chętnie smakowały i prosiły o dokładkę 🍪🍪. Dzieci dowiadywały się także na czym polega zdrowa dieta. Tygryski poznały „Piramidę Zdrowego Żywienia”, której zasady będą się starały wcielać w życie. W piątek Tygryski chętnie  uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych, ćwiczeniach i zabawach ruchowych. Podczas zajęć wykonywały różnego rodzaju ćwiczenia, które sprawiły im wiele radości 💪🐯😊.