SPOTKANIE CZYTELNICZE „ BAJKI DZIECIŃSTWA NASZYCH RODZICÓW I DZIADKÓW”

Książka jest nieocenionym źródłem wiedzy a jej częste czytanie wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. Wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze. Aby czytanie bajek umilić zaprosiliśmy do przedszkola mamy naszych milusińskich.  Pierwszym gościem, który odwiedził grupę Żabki była mama Aleksa. Pani Agnieszka przeczytała nam bajkę pt. „ Czerwony Kapturek”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanego tekstu oraz odpowiadały na pytania dotyczące bajki. Bardzo dziękujemy p. Agnieszce. Dzieciom bardzo spodobał się pomysł czytania bajek przez mamę, na który niecierpliwie czekali. Dlatego mamy nadzieję, z pomocą rodziców kontynuować podjęty zamysł.