Słoneczka na Warsztatach garncarskich w Muzeum

Słoneczka na Warsztatach garncarskich w Muzeum

W dniu 28 kwietnia dzieci z grupy Słoneczka wybrały się do lęborskiego Muzeum, aby wziąć udział w warsztatach garncarskich. Dzieci dowiedziały się co to jest glina, jak się ja wydobywa i dlaczego naczynia gliniane są coraz rzadziej spotykane. Najważniejszą częścią warsztatów było samodzielne rozrabianie gliny i lepienie z niej naczyń. Przedszkolaki na własnej skórze poczuły, że praca garncarza nie jest łatwa i wymaga niezwykłej precyzji ruchów dłoni. Każde dziecko z ogromnym zaangażowaniem krok po kroku wykonało swoje naczynko. Powstały piękne kubeczki, miseczki i wazoniki. Praca z gliną była dla dzieci wspaniałą zabawą, wszystkim bardzo się podobało i do przedszkola wracaliśmy z uśmiechami na twarzach.

Takie warsztaty stanowią niepowtarzalną okazją do wprowadzenia maluchów do świata naszych lokalnych tradycji oraz do rozwijania zdolności manualnych, koniecznych w dalszym prawidłowym rozwoju każdego dziecka.