ODWIEDZINY ŻÓŁWIA WODNO-LĄDOWEGO W GRUPIE ŻABKI

W tym tygodniu naszym głównym tematem kompleksowym są „Zwierzęta na świecie”. Zwierzaki zdominowały wszystkie nasze zajęcia. Pojawiały się na ilustracjach, w opowiadaniach, zagadkach, pracach plastycznych, piosenkach i zabawach. Dzięki temu zdobyliśmy na ich temat wiele ciekawych informacji. W środę 4 marca grupę Żabki odwiedził nietypowy gość- żółw o imieniu Klara. Dzieci miały możliwość poznać to przesympatyczne zwierzątko, dotknąć, dowiedzieć się w jaki sposób należy się nim opiekować, czym karmić, jak dbać o jego higienę oraz w jaki sposób zapewnić mu bezpieczeństwo. Poprzez sprawowanie opieki nad żółwiem dzieci zbliżyły się do świata przyrody, rozbudzały w sobie poczucie empatii do zwierząt oraz kształtowały właściwy, opiekuńczy stosunek do zwierząt. Dzięki spotkaniu z prawdziwym żółwiem, przedszkolaki dowiedziały się również, że „zwierzątko to nie tylko zabawa, to także obowiązek”. Opiekunem żółwia jest Karol, któremu bardzo dziękujemy za odwiedziny.