Kwiatuszki w świecie dinozaurów

Kwiatuszki ostatnio przeniosły się do świata dinozaurów. Dzień ten był pełen różnych aktywności i zabaw. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań dzieci i wzbogacenie ich wiadomości z zakresu prehistorii, kształtowanie umiejętności społecznych- współdziałania w zabawach i sytuacjach zadaniowych, doskonalenie umiejętności liczenia do 4, usprawnianie motoryki małej i dużej. Przedszkolaki dowiedziały się kim jest paleontolog oraz mogły „na własnej skórze” przekonać się na czym polega jego praca. Miały także okazje wydobyć dinozaury z jajek zrobionych z różnych materiałów oraz dopasować figurki do odpowiednich odcisków łap. Dowiedziały się także, że jedna z teorii, dlaczego dinozaury wyginęły mówi o wzmożonej aktywności wulkanów w tamtym czasie, dlatego też obserwowali erupcję wulkanu w trakcie eksperymentu. Na zakończenie wykonały własne dinozaury z masy solnej, które zabrali do domu.