Żabki-Zakończenie realizacji programu „Przyjaciele Zippiego”

Żabki-Zakończenie realizacji programu „Przyjaciele Zippiego”

W bieżącym roku szkolnym w grupie Żabki realizowaliśmy Międzynarodowy Program „Przyjaciele Zippiego”. Program ten rozwijał u dzieci umiejętności społeczne i asertywność oraz sprawił, że są lepiej przygotowane i zdolne do pomagania innym w ich problemach. Program opowiadał o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak, ulubieniec jednego z chłopców. Realizacja programu obejmowała cykl 24 spotkań w 6 części tematycznych: uczucia, komunikacja, przyjaźń, rozwiązywanie konfliktów, przeżywanie zmiany i straty, radzenie sobie z trudnościami. Ostatnie spotkanie dzieci z patyczakiem Zippim odbyło się pod hasłem ” Wspólne świętowanie”. Ceremonia przebiegła w radosnym nastroju. Każde dziecko otrzymało dyplom Przyjaciela Zippiego, a wartość programu podkreślały własnoręcznie ozdobione korony na głowach dzieci. Serdecznie dziękujemy mamie Aleksa p. Agnieszce Studzińskiej za uszycie cudownej maskotki Zippiego, która towarzyszyła nam przez cały czas w spotkaniach w ramach realizowanego programu.