Z książką za pan brat – Biblioteka Miejska zachęca do czytania

Z książką za pan brat – Biblioteka Miejska zachęca do czytania

„Kolorowe Podwórka” to coroczny event organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku. Hasło przewodnie wydarzenia to „Mamo, tato zapisz mnie do biblioteki”. Ideą „Kolorowych podwórek” jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców powiatu lęborskiego oraz promowanie bogatej oferty czytelniczej biblioteki skierowanej do dzieci.

Obchody „Kolorowych Podwórek”, jak sama nazwa wskazuje są bardzo kolorowe i pełne zabawy. Jak to na podwórku. W tych dniach przewodnikami dzieci po przygotowanych atrakcjach są postaci z bajek – Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek czy Kot w butach.

„Kolorowe Podwórka” to przede wszystkim gry terenowe i zręcznościowe, tańce, tory przeszkód, zajęcia interaktywne no i oczywiście żywe spotkanie z książką w postaci wspólnych zabaw z bohaterami dziecięcych utworów literackich.