W poszukiwaniu kreatywności – Międzynarodowy Dzień Kropki u Starszaków

W poszukiwaniu kreatywności – Międzynarodowy Dzień Kropki u Starszaków

Międzynarodowy Dzień Kropi to święto kreatywności. Obchodzone jest corocznie 15 września i jest to bardzo artystyczny dzień. Dzień Kropki został ustanowiony jako święto kreatywności, inspiracji, sztuki i wszystkiego co związane z artystycznym działaniem. Inspiracją dla ustanowienia tego święta była książka pod tytułem „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa. Historia ta opowiada o małej dziewczynce Vashti i jej nauczycielce plastyki, która pomaga podopiecznej uwierzyć w swoje umiejętności. Opowiadanie stało się również inspiracją dla nas i z wielkim zapałem zabraliśmy się do tworzenia prac plastycznych. W efekcie powstały różnkolorowe i wykropkowane małe dzieła sztuki.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, Starszaki z Przedszkola nr 2 odwiedziły Lęborskie Centrum Kultury, aby wziąć udział w przeglądzie filmów dla dzieci. „Gdynia Dzieciom” to jedna z najpopularniejszych sekcji Festiwalu Filmowego w Gdyni. Organizowana corocznie od 2004 roku, ściąga od 8 do 10 tysięcy młodych widzów! Festiwal jest okazją do zaproponowania widzom wyjątkowego repertuaru, złożonego z największych dokonań polskiego kina dla dzieci i młodzieży.

„Gdynia Dzieciom” jest organizowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z Pomorską Fundacją Filmową. Program dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Organizacja humanitarna UNICEF Polska, która działa na rzecz dzieci, objęła honorowy patronat nad gdyńskim wydarzeniem.