Tygryski witają wiosnę

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, wszystko dookoła się zieleni, kwitnie, odżywa🪻⚘️🌞🧡🩵💚. Grupa Tygryski już od pewnego czasu przygotowywała się na uroczystość przedszkolną ,,Pożegnanie zimy, powitanie wiosny „. Poznawaliśmy pierwsze oznaki wiosny, oglądaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty, obserwowaliśmy zmieniającą się pogodę. Stworzyliśmy,,Marzanne”, z którą uczestniczyliśmy w pochodzie do pobliskiego parku. Również w sali aktywnie wykonywaliśmy różne zadania o wiosennej tematyce – zabawy badawcze, plastyczne, ruchowe i matematyczne. 22 marca w Światowy Dzień Wody, Tygryski odkrywały tajemnice wody. Celem wszystkich zabaw w tym dniu było uświadomienie dzieciom znaczenia wody w przyrodzie, konieczności jej oszczędzania oraz rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią 🩵🩵. To były bardzo ciekawe i wesołe dni 🧡🌞🐯.