Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w grupie Kwiatuszki

W miniony piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszyscy byli ubrani w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Podczas zajęć dzieci z grupy Kwiatuszki wykonały plakat oraz obejrzały krótką bajkę, z której dowiedziały się czym jest autyzm oraz jak zachowują się osoby z autyzmem – m.in. są wrażliwe na głośne dźwięki, nie lubią przytulania, bardzo mocno przywiązują się do danych przedmiotów czy mają trudności z wyrażaniem emocji.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.