Starszaki w Kinie Sferycznym

W poniedziałkowe przedpołudnie w naszym przedszkolu gościło objazdowe Kino Sferyczne. Dzieci z grupy Nutki, Kotki, Minionki i Żabki wzięły udział w seansie filmowym. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity obraz –  sferyczny 360° obszar panoramiczny, którego nie ma żadne inne współczesne kino. Jest to na dzień dzisiejszy najefektywniej działająca wirtualnie uwiarygodniona rzeczywistość, której doświadczyły nasze przedszkolaki. Starszaki w tym zjawiskowym w budowie kinie, obejrzały film „Polaris II. Tajemnica spadających gwiazd” oraz „Tajemnice drzew”. W trakcie pokazu dzieci siedziały na miękkich dywanikach i podziwiały edukacyjne filmy sferyczne. Korzystając z kopuły pod kątem 360° dzieci miały możliwość nie tylko oglądać, ale i zostać uczestnikami niewiarygodnych wydarzeń i to jest właśnie główną zaletą kina sferycznego!