Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym pt. ” Skąd się biorą produkty ekologiczne?” opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Okres przedszkolny jest ważnym etapem kształtowania się postaw prozdrowotnych. Celem programu było zwiększenie świadomosci i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych.

Dzieci aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Podczas zajęć poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek EKO, który znajduje się na opakowaniu tych produktów.

Obejrzały film pt”Skąd się biorą produkty ekologiczne?, śledziły proces ich powstawania.

Następnie dowiedziały się co to jest Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia.

Dzieci same układały piramidę uwzględniając co powinno dominować w naszym zdrowym trybie życia. Wymyślały różne aktywności sportowe, które można wykonywać o każdej porze roku.