Kwiatuszki,Tygryski,Jeżyki-spotkanie z górnikiem

Kwiatuszki,Tygryski,Jeżyki-spotkanie z górnikiem

W czwartek 20 października do naszego przedszkola przybył wyjątkowy gość Pan Wojciech – emerytowany górnik. Święto Górnika „Barbórka” obchodzone jest 4 grudnia, ale my już dziś mieliśmy możliwość zapoznać się z tym trudnym zawodem. Przybycie górnika do przedszkola było dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, nie lada przeżyciem – odświętnie ubrany, dumnie kroczący, z wspaniałą czapką na głowie, wzbudził w dzieciach duże zainteresowanie. Pan Wojciech opowiedział wszystkim, na czym polega praca górnika, jak nazywa się górnicza czapka i jaka jest symbolika górniczego godła. Przypomniał także, kto jest patronem górników i jak nazywa się ich święto. Nasz gość nawiązał świetny kontakt z przedszkolakami, chętnie odpowiadał na ich bardzo wnikliwe pytania, a taże zezwolił na wykonanie pamiątkowych zdjęć. W podziękowaniu za przybycie i ciekawe opowieści „nasz górnik” otrzymał Dyplom Przyjaciół Przedszkola. Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi za spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków ❤️.