Kwiatuszki realizują Bajkoterapię – Program edukacyjno-terapeutyczny rozwijający kompetencje kluczowe w emocjonalnym i społecznym obszarze rozwoju dziecka.

Kwiatuszki realizują Bajkoterapię – Program edukacyjno-terapeutyczny rozwijający kompetencje kluczowe w emocjonalnym i społecznym obszarze rozwoju dziecka.

Bajkoterapia pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. Wykorzystuje się odpowiednio dobrany tekst, dzięki któremu w psychice młodego człowieka pojawia się pozytywne myślenie. Dzieci zaczynają rozumieć swoje uczucia, ich przejawy, a także przyczyny. Ważną rolą bajkoterapii jest również rola relaksacyjna.

Kwiatuszki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką i twórczością Herve Tulleta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz obietnicą, że do niej powróci. Warto zostać czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.