Kotki w świecie prehistorycznych zwiarząt.

Kotki w świecie prehistorycznych zwiarząt.

26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Już w piątek rozpoczęliśmy w przedszkolu niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Tego dnia sala przedszkolna zmieniła się w niezwykłe miejsce: ” jurajskie parki”, w których oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki- dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci szukały dino-skamielin w piasku kinetycznym, za pomocą plasteliny tworzyły figurki ulubionych dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury , kim jest paleontolog. Wykonały wiele prac plastycznych a także edukacyjnych, wykorzystując przy tym różne materiały,dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.