Agnieszka T.

Gdy płakałem, otarł łezki.

Jest pluszowy i niebieski.

Ma kokardę, miękkie futro.

Tuli mnie, gdy jest mi smutno.

Każdy dzień jest kolorowy.

Gdy jest ze mną miś pluszowy!

niedziela, 28 listopad 2021 21:48 Dział: Najnowsze wydarzenia 2021/22

9 listopada grupa Jeżyki tradycyjnie jak w ubiegłym roku, obchodziła Dzień Jeża. I tym razem charakter święta podkreślały brązowe, jeżykowe stroje. Dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę o jeżu i brały udział w licznych wesołych zabawach, gdzie głównym bohaterem był oczywiście jeż. Jeżyki miały okazję sprawdzić, czy wszystkie kolce są tak bardzo kłujące. Na koniec zrobiły pamiątkowe zdjęcie i wykonały wspólnie pracę - jeża w rozmiarze xxl:). Dzieci przyznały, że to nietypowe święto bardzo przypadło im do gustu i z niecierpliwością będą odliczać do następnego roku.

niedziela, 14 listopad 2021 15:30 Dział: Najnowsze wydarzenia 2021/22

Październik to miesiąc wieńczący koniec jesiennych zbiorów. To najlepszy czas, by ogłosić Dzień Dyni. W naszej grupie to nietypowe święto obchodziliśmy w piątek 29 października. Tego dnia królowały pomarańczowe stroje, dekoracje i oczywiście dynie w roli głównej. Jeżyki poczuły się jak na dyniowej grządce. Przedszkolaki przy okazji różnorodnych zabaw i zadań, dowiedziały się,że dynia jest bardzo zdrowym warzywem. Były też dyniowe zagadki, cienie, a nawet tańce. Na koniec dzieci wykonały piękną pracę plastyczną i na chwilę zamieniły się w dynie, pozując w fotobudce. Przyznały, że to było bardzo wesołe i kolorowe święto.

poniedziałek, 01 listopad 2021 20:05 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

W środę 27 października Jeżyki w ramach akcji MEN "Szkoła Pamięta"wybrały się do  jednego z miejsc w naszym mieście, upamiętniających ważne postaci historyczne. Zapaliły symboliczny znicz pod pomnikiem Zesłańcom Sybiru. Tym samym  Jeżyki odebrały pouczjącą lekcję historii dla każdego Polaka, szczególnie ważną w czasie listopadowych świąt, pełnych refleksji i zadumy.

poniedziałek, 01 listopad 2021 00:03 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

W poniedziałek 25 października obchodzimy nietypowe święto - Międzynarodowy Dzień Makaronu. Z tej okazji Jeżyków odwiedził niespodziewany gość - kucharz Bartollini herbu Słodka Gruszka. Dzięki niemu dzieci miały okazję do ćwiczeń motoryki małej i terapii ręki. A  jednocześnie była to pyszna, makaronowa zabawa:)

czwartek, 28 październik 2021 19:58 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

Jesień stwarza niesamowitą okazję do zabaw sensorycznych z materiałem przyrodniczym. Pomysłów na  jego wykorzystanie jest wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeżykom do zabaw posłyżyły zgromadzone w kąciku przyrodniczym: kasztany, szyszki i orzechy. Dzieci chętnie układały obrazki z kasztanów, wzory i sylwety figur geometrycznych. Masaż dłoni szyszkami i stóp kasztanami, przyniósł przedszkolakom wiele doznań i radości. Najbardziej przypadło do gustu Jeżykom karmienie wiewiórki orzeszkami. Przy zabawach usprawnialiśmy motorykę małą, percecję wzrokowo - ruchową oraz koncentrację uwagi. Wszystkie zadania sprawiły dzieciom niesamowitą frajdę. Brawo Jeżyki!

poniedziałek, 18 październik 2021 00:02 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

Dzieci na zajęciach  samodzielnie przygotowały szaszłyki z owoców. Jeżyki  powtórzyły nazwy owoców krajowych i egzotycznych, poznając ich smaki i zapachy. I  jednocześnie uświadomiły

niedziela, 03 październik 2021 12:50 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

Co roku, we wrześniu, dokładnie trzydziestego,

świętujemy Twój dzień kolego!

W tym dniu chłopcy swe święto świętują,

a dziewczęta im szczerze winszują!

Przyjmijcie zatem serdeczne życzenia.

Niechaj się spełnią Wasze marzenia!

niedziela, 03 październik 2021 11:51 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, przypadającego na dzień 15 września, Jeżyki bawiły się wyjątkowo barwnie i kolorowo. W tym dniu nie chodzi tylko o zabawy z kropkami. To okazja do odkrywania talentów, budowania wiary we własne możliwości i rozwijania kreatywności. I tak też jest z naszymi Jeżykami:)

niedziela, 19 wrzesień 2021 19:26 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21