Małgorzata B.

Kubusie wiedzą,że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z marchewki i jabłka. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie "marchewkowe wąsy"!

środa, 06 październik 2021 16:12 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

Z okazji Dnia Przedszkolaka grupa Kubusiów odwiedziła lęborskie kino "Fregata". Z tej okazji obejrzały pokazy filmów w ramach przegladu "Gdynia Dzieciom". W programie były konkursy i zajecia edukacyjne. Wspólne tańce w sali i słodki poczęstunek wraz z prezentami zakończyły ten wspaniały dzień w przedszkolu.

wtorek, 21 wrzesień 2021 08:46 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

Poznawanie przez dzieci zasad ruchu drogowego już od najmłodszych lat wpływa na ich zachowanie na drodze i warunkuje bezpieczeństwo. "Kubusie"podczas zajęć uczyły sie własciwego postepowania w ruchu ulicznym. Na spacerze ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Mogły wtedy obserwować ruch uliczny, znaki drogowe, sygnalizację świetlną. Swoje wiadomości przedszkolaki utrwaliły wykonując rózne prace plastyczne.

piątek, 17 wrzesień 2021 12:43 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21
wtorek, 01 czerwiec 2021 16:49 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

Mama i Tata to wielkie słowa, które sa synonimem miłosci, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i Tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najażniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też dzieci z grupy Kubusie zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce dziekując im za to,że są , że troszcza sie o nie i za to, ze kochaja je nad życie.

czwartek, 27 maj 2021 18:11 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

Kubisie przygotowały pyszne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków dzieci przystąpiły do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciłyodpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę. Okazało się, że naszym kubusiom najlepiej smakowały kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie i kolorowo.

środa, 03 luty 2021 19:44 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21

W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy kubusie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

środa, 25 listopad 2020 14:55 Dział: Najnowsze wydarzenia 2020/21